Dzień Patrona w LO

omnibus2018

19 kwietnia świętowaliśmy dziań patrona szkoły. Młodzież z naszego liceum pod opieką prof. Katarzyna Wermińska przygotowała uroczyste przedstawienie. Po przedstawieniu, odbyła się druga część konkursu "Omnibusa", nasi uczniowie pod presją widowni musieli odpowiadać na pytania z każdej dziedziny nauki. Do finału przeszło trzech uczniów:
Krzysztof Andruch- kl.IIIB
Miłosz Hańczyk- kl.IA
Jan Kotyła- kl. IB
Zwycięzcą tegorocznego konkursu, został Krzysztof,miejsce drugie zajął Miłosz, a miejsce trzecie należy do Janka. 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Czytaj dalej>>Gra miejska za nami...

pobrane2

   W dniu 16 kwietnia br., pięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z prof. Brajewskim na czele, brało udział w grze miejskiej, organizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesku. Oprócz Liceum Ogólnokształcącego, w grze wzięli udział: Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych, a także Zespół Szkół Leśnych.  Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Wójcicka, Karolina Stach, Ewelina Buczek, Jan Kotyła i Miłosz Hańczyk, którzy świetnie poradzili sobie z wykonywaniem zadań, mogąc przy tym jednocześnie pochwalić się znajomością wiedzy historycznej naszego miasta. Gra bowiem  w głównej mierze opierała się na kojarzeniu rocznic związanych z odzyskaniem w 1918r. przez Polskę  niepodległości z obiektami w Lesku. Młodzież po przygotowaniu konkretnych skojarzeń, miała za zadanie zrobić zdjęcie z przynajmniej trzema członkami grupy, w punktach, które miałyby mieć  związek z konkretną datą. Ważnymi umiejętnościami okazały się sprawność fizyczna,  orientacja w terenie, oraz logiczne myślenie. Zwycięzcami okazali się ex aeguo uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych. Na drugim miejscu zaś był Zespół Szkół Leśnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w grze za rok.

Czytaj dalej>>


WYWIADÓWKA

wywiad

24 kwietnia – we wtorek o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców  uczniów klas pierwszych i drugich (spotkania z wychowawcami w salach).

Czytaj dalej>>


XVII EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH

stypendia pomostowe

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Czytaj dalej>>


Omnibus

omnibus

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie z wiedzy ogólnej „Omnibus”.  Do poniedziałku tj.16.04.2018r będzie możliwość zgłaszania swojej kandydatury. Pisemna część  konkursu odbędzie się we wtorek  17.04 podczas długiej przerwy, natomiast we czwartek  finał – część ustna.

Czytaj dalej>>


Kiermasz taniej książki

20180410 084915.2

Biblioteka szkolna zaprasza na „Kiermasz taniej książki”, który potrwa do 23 kwietnia 2018 roku. W ofercie znajdują się: bajki, kolorowanki dla dzieci, kolorowanki antystresowe, poradniki, książki kulinarne, literatura młodzieżowa, opracowania tematów oraz tablice szkolne z wybranych przedmiotów. Wszystkie książki są nowe, w bardzo atrakcyjnych cenach! Zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie.

Czytaj dalej>>II KONKURS „DEUTSCH - MEIN HOBBY” W LO LESKO

dach

Dnia 22 marca 2018r. w LO w Lesku odbyła się druga edycja konkursu z języka niemieckiego dla gimnazjalistów: „Deutsch - mein Hobby”. Zgłoszono 6 uczennic i uczniów III klas gimnazjalnych z Bóbrki, Uherzec Mineralnych i Leska. Wszyscy pragnęli sprawdzić swoje umiejętności z języka niemieckiego, co też potwierdzili dzielnymi zmagali się z zadaniami zamkniętymi z zakresu słuchania ze zrozumieniem, następnie przeprowadzali analizę tekstów pisanych oraz gramatyczno-leksykalnych. Po 90 minutach mogli odpocząć i posilić się przygotowanym przez uczniów LO w Lesku poczęstunkiem. A na koniec wszyscy w dużym napięciu oczekiwali na ogłoszenie wyników. W tegorocznych zmaganiach do grona laureatów dołączyli:

Czytaj dalej>>


Dzień Otwarty w LO

IMG 196

23 marca  odbył się Dzień Otwarty, podczas którego gimnazjaliści, którzy w tym roku staną przed wyborem szkoły średniej, mogli przekonać się o tym, jak wygląda nasza szkoła i mieli okazję wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez jej uczniów i nauczycieli. W tym roku przybyłych do naszego liceum potencjalnych kandydatów starano się zainteresować poprzez pokazy przyrodnicze (biologiczne i chemiczne), a także będące zupełną nowością zajęcia teatralne oraz krótkie inscenizacje prezentowane przez uczniów w języku angielskim.

Czytaj dalej>>


<<Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35